آیت الله اعرافی : مرحوم یحیی زاده در بسیاری از جهات شخصیتی ممتاز و بی نظیر بود

بیانات امام جمعه محترم آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه ۲۳ فروردین ۹۲

آیت الله اعرافی با اشاره به ویژگی های یک نماینده شایسته در مجلس گفت : مرحوم حجت الاسلام والمسلمین یحیی زاده از نمانیدگان متعهد به اسلام و ارزشهای الهی ، اهل طرح و دانش ،‌ حضور عالمانه ، پی گیری و عدالت در رفتار و اهل تذکر و نگاه ملی بود و در فراز و نشیب های سیاسی کشور صاحب هوشمندی و بصیرت و نگاه عمیق به جامعه بود .

dsc07962

امام جمعه میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته در مصلی بزرگ آیت الله اعرافی که مزین به قدوم ۵۰ نفر از خادمان امام رضا (ع) بود؛ ایام سوگواری بانوی یگانه اسلام حضرت زهرا سلام الله علیها را به شیفتگان خاندان رسالت و امامت تسلیت گفت و از همه کسانی که با برپایی مجالس و محافل عزا در تکیه ها و حسینیه ها مشعل سوگ فاطمه زهرا سلام الله علیها را روشن نگه داشته اند قدردانی کرد.
به گزارش میبد آدینه ، آیت الله اعرافی در ادامه ارتحال حجت الاسلام والمسلمین سید جلال یحیی زاده نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی را به پیشگاه ولی الله العظم ، مقام معظم رهبری ، ملت بزرگ ایران و بویژه مردم قدرشناس استان یزد تسلیت گفت .
خطیب جمعه میبد همچنین از همه مسئولین در رده های کشوری ، استانی و شهرستانی و مردم قدرشناس استان که از نقاط دور و نزدیک در بزرگداشت این روحانی جلیل القدر شرکت داشتند قدردانی کرد .
آیت الله اعرافی در ادامه با اشاره به ویژگی ها و فضائل فردی و اجتماعی مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید جلال یحیی زاده گفت :مرحوم حجت الاسلام والمسلمین یحیی زاده که بیش از ۳۵ سال در شرایط گوناگون در کنار هم بودیم در بسیاری از جهات شخصیتی ممتاز و بی نظیر بود.
ویژگی های شخصیتی مرحوم یحیی زاده :
امام جمعه میبد با اشاره به استعداد سرشار مرحوم یحیی زاده گفت: ایشان از همان دوران طلبگی از هوش و استعداد سرشاری برخوردار بود که با احساس درونی و شوق حوزه را برای کسب معارف الهی برگزید و این استعداد را برای اسلام هزینه کرد .
خطیب جمعه میبد اطلاعات جامع و وسیع ایشان در قلمروهای مختلف علوم انسانی ، مسائل روز و مسائل سیاسی و اجتماعی را از ویژگی های بارزوی برشمرد و افزود: مرحوم یحیی زاده همیشه با مطالعه عمیق و اطلاعات کامل در مجلس حضور می یافت .
امام جمعه میبد ، ولایتمداری ، مسئولیت پذیری ، تواضع ، ایثار و گذشت ، شجاعت و خطر پذیری ، رعایت شرایط رفاقت و صمیمیت ، عشق به مردم و خدمت بی مزد و منت ، روحیه قوی در تربیت و پرورش افراد در حوزه های مختلف و بصیرت و هوشمندی را از ویژگی های بارز مرحوم حجت الاسلام والمسلمین یحیی زاده برشمرد و افزود : مرحوم یحیی زاده از نمایندگان تراز اول مجلس شورای اسلامی و متعهد به اسلام و ارزشهای الهی بود که همه امور خود را با محوریت حجت شرعی ، ولایت و رهبری و به مصلحت مردم و نظام تنظیم کرده بود.
وی با بیان اینکه ایثار و گذشت در وجود او تجلی داشت خاطرنشان کرد : ایشان از مکتب امام صادق و از مدرسه فاطمه زهرا آموخته بود که باید اهل ایثار و گذشت بود و اینها همه از فضیلت هایی است که این روحانی جلیل القدر از آن برخوردار بود و جامعه و روحانیت و مسئولین ما باید از خاندان امامت و ولایت بیاموزند .
آیت الله اعرافی با اشاره به ویژگی های یک نماینده شایسته در مجلس گفت : مرحوم حجت الاسلام والمسلمین یحیی زاده از نمانیدگان متعهد به اسلام و ارزشهای الهی ، اهل طرح و دانش ،‌ حضور عالمانه ، پی گیری و عدالت در رفتار و اهل تذکر و نگاه ملی بود و در فراز و نشیب های سیاسی کشور صاحب هوشمندی و بصیرت و نگاه عمیق به جامعه بود .
خطیب جمعه میبد تصریح کرد: امروز روحانیت و مردم و جامعه ما به چنین شخصیت ها و روحیه نیاز دارد و باید نسل جوان ما با الگوگیری از چنین شخصیت های دلسوز برای سعادت جامعه گام بردارند .

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*