سطوري از سفرنامه عتبات عاليات-سفر96 ساعته

بخش اول: از ثبت نام تا فرودگاه امام

مرحوم حجه الاسلام والمسلمین یحیی زاده،سال ۸۹ همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی،به اتفاق چند نفراز دوستان نمایندگان مجلس و غیر نماینده سفر چند روزه ای به کربلای معلی ونجف اشرف داشته اند ،مطالب مفید و ارزنده ای درقالب سفرنامه نوشته اند که بخشهایی از آن که می تواند برای مخاطب هم قابل استفاده باشد به مرور منتشر می کنیم:
کربلای(۴)
دوبار در زمان حیات دیکتاتور عراق(صدام)به عنوان روحانی به کربلا و عتبات عراق آمده بودم سال ۷۸و۷۹
سال گذشته هم {۸۸}که در خرداد ،خانوادگی بایکی از کاروان های تهران آمدم.
هنوز باورم نمی شود…تا ببینیم چه قسمت ما شده است؟آیا ائمه معصومین-علیهم السلام-اذن داده اند؟
دکتر نادران{نماینده وقت مجلس}آدم متدین و موفقی است،در چندسال اخیر در اکثر مناسبت های عرفه،تاسوعا عاشورا،نیمه شعبان،به عتیات می آید و معمولا تعدای از نمایندگان را نیزمطلع می نماید و آنها نیز با اوهستند.او بارها از نجف تا کربلا یا بخشی از مسیر را پیاده طی میکند.
اوچندبار از ما هم دعوت کرد از جمله عرفه همین امسال{سال۸۹}یک ماه پیش که من خیلی مشتاق بودم خانوادگی بیایم ولی وقتی از نایب رئیس مجلس پرسیدم که آن هفته جلسه علنی داریم و او احتمال{تشکیل} داد ، برای اینکه از جلسه علنی غیبت نکنم،انصراف دادم!
اما وقتی گفت برای تاسوعا عاشورا ۲٫۳ روز و مذکر و مجردی،تقریبا مانعی نمی دیدم ،گفتم اسم می نویسم اگر ارباب دعوت کرد می روم،اسم نوشتم تا ببینم ارباب چه خواهد کرد؟!

وقتی اسم نوشتم ،شاید چندساعت بیشتر طول نکشید توقعاتی در من فوران کرد!یادم آمد در زمان جنگ ،یک وقتی ،با خیلی اصرار از خدا خواسته بودم ،حالا که تولدم روز تولد امام حسین –علیه السلام-بوده،مرگم نیز در روز عاشورا باشد!
یاد آمد در دوره قبل ،نمی دانم چرا مثل کسی که بهش الهام می شود ،تصور می کردم که درسال سوم دوره،مرگم فرا می رسد.حالا نمی گویم شاید سال سوم این دوره ،این اتفاق بیفتد!
به هرحال در این سفر با این تصورات،توقعات دیگری هم دارم،ببینم چه می شود!
هرچه بود تقریبا دیروز {دوشنبه۲۲ آذر ۸۹} این سفر قطعی شد،معلوم شد ۱۲ نفر هستیم. با پرواز ماهان ۱۰٫۳۰ سه شنبه پرواز می کنیم و با پرواز عراق ۱۰٫۳۰ شنبه بر می گردیم. اول قرار بود جمعه صبح برگردیم ولی بعد معلوم شد آیت الله سیستانی مرجع تقلید در عراق روز جمعه را روز عاشورا اعلام کردند نه پنجشنبه مثل ایران.
قرار است صبح ساعت ۸ برای اولین بار راهی فرودگاه امام خمینی شوم تا ازآنجا به سفر سه روزه عتبات عالیات بروم،سفری که پنج نماینده و ۶ غیر نماینده و همگی مذکر دریک گروه ۱۱ نفره قرار داریم،باهزینه خودمان،بدون ارتباط با مجلس یادولت،انجام خواهیم داد
سه شنبه ۲۳/۹/۸۹ ساعت ۸ صبح راهی فرودگاهی که تاکنون هرگز ندیده ام! پروازما به بغداد با ماهان ساعت ۱۰٫۳۰ اعلام شده است.بیبینیم چه می شود

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*