شروع ها

اولین برگ از دفتر ۳۹ روزنوشت‌های مرحوم یحیی زاده؛ یکشنبه ۴ مهر ۱۳۸۹

بسم الله الرحمن الرحیم

این دفتر را باید دفتر شروع نامید! شروعهایی که متناسب هم می‌باشد! بعد از ۱۷ روز دوباره کار مجلس شروع می‌شود، ۱۷ روزی که به علّت قسمت دوم تعطیلات تابستانی مجلس، تعطیل بود!

مدارس هم در این روزها دوباره سال جدید را شروع کرده‌اند، دانشگاهها ایضاً! دروس حوزوی ایضاً! درس رهبر معظّم که از فردا شروع می‌شود ایضاً!

ضمناً سالگرد شروع جنگ تحمیلی عراق هم هست، لذا در هفته دفاع مقدّس هستیم؛ هفته مبارک! هفته افتخار! هفته پیروزی! هفته معنویت! هفته ارزشها! هفته شهادت! هفته ندامت! ندامت از اینکه چه فرصتهای تکرارناشدنی ما جاماندگان از دست دادیم! واقعاً که چقدر بی‌لیاقت و بی‌ارزش بودیم که به این روز افتادیم!؟

واقعاً آنها که رفتند، ماندند و ما جاماندگان مُردیم و باختیم! و تا زنده‌ایم علی القاعده باید ندامت و حسرت داشته باشیم!

امروز قبل از جلسه علنی هم مجلس حال و هوای دیگری داشت! در فضایی که بسیاری از نمایندگان، لباس بسیجی پوشیده  و یا حداقل چفیه‌ای بر گردن انداخته‌اند! قبل از شروع جلسه علنی، بعضی از سرداران هشت سال دفاع مقدس، میهمان مجلس هستند!

ابتدا چند سخنرانی صورت می‌گیرد. سخنرانان، سردمداران و سرداران آن هشت سال هستند که هر یک از افتخارات بزرگ این کشور هستند!

و سپس توسّط ریاست مجلس از آنها تقدیر به عمل می‌آید، در این زمان، نام بعضی از نمایندگان نیز که سابقه حضور خوب در جبهه داشته‌اند، برده می‌شود و آنها نیز به جایگاه دعوت می‌شوند و البته در این بین، ۲،۳ نفر نماینده که سوابقی داشته‌اند و اسمشان نیز به هر دلیلی خوانده نشده، بلند شده و ملحق می‌شوند!

خدایا چنان کن سرانجام کار                                           تو خشنود باشی و ما رستگار

yahyazadeh (70)

yahyazadeh (71)

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*