مشق خدمت ۲ و ۳ خرداد ۸۴ – اللّهم ارزقنا زیارته!

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ …ادامه مطلب

دوشنبه ۲ خرداد ۸۴

… خیلی یادم نبود امروز دوم خرداد است! این دوم خرداد هم چه افول عجیب و کاملی داشت؛ صاحب آن نیز دیگر یادش نیست! هنوز صاحب دوم خرداد بر منصب خود، باقی است؛ ولی نه او، نه کس دیگری به فکر و به یاد این روزی که تا چند سال پیش، نزد بعضی، از ۱۲ بهمن، ۲۲ بهمن، ۲۷ رجب و ۱۵ شعبان و … بالاتر بود، نیست! خدا ما را عاقبت به خیر نماید!

سه شنبه ۳ خرداد ۸۴

… بادعوت شخصی دکتر توکلی و دکتر دهقان، ساعت ۷٫۱۵ به سمت شهرک غرب… راه افتادم. قرار شده بود امشب در خانه دکتر، حدود ۲۰ نماینده حضور یافته، در مورد آقای قالیباف، حمایت نمایند.

ساعت ۸٫۱۵  به خانه دکتر رسیدم. حدود ۱۰ نفرآمده بودند؛ هدایت خواه، سیدآبادی و … ازجمله آنها بودند. وقت نماز شد؛ به اصرار، به امامت من نماز خوانده شد و بلافاصله بعد از نماز، دکتر توکلی، گزارش را شروع کرد. گزارش مفصل بود و درحالی که آقای فدایی هم تایید می‌کرد، نشان از چند چیز بود:۱- هیچ امیدی به اجماع نیست ۲- هاشمی رفسنجانی گفته بوده: اگر توکلی، احمدی نژاد و محسن رضایی نباشند، فرق نمی‌کند و به ترتیب: ولایتی، لاریجانی، قالیباف را مورد تایید قرار می‌دهد ۳- اگر هاشمی تصمیم به آمدن می‌گرفته، قرار بوده خیلی زودتر به شورای هماهنگی بگوید؛ ولی فقط یکی دو ساعت قبلش خبرداده است. ۴- احمدی نژاد به شدت معتقد به پیروزی خودش هست و اصلاً آماده کناره‌گیری نیست ۵ – در همه نظرسنجی‌های دستگاه‌های مختلف، قالیباف بعد از هاشمی است درحالی که هنوز هیچ کس از او حمایتی نکرده و…

به هرحال باورکردنی نبود که اینقدر اختلاف باشد…

سالگرد شروع کار مجلس هفتم!20120218014604gb-سید جلال یحیی زاده اعتدال

هفتم خرداد اولین سالگرد شروع به کار مجلس هفتم است. یک سال از این مسؤولیت سنگین و خطیر ما می‌گذرد. خودم که اصلاً راضی نیستم، مردم هم شاید چندان راضی نباشند، خدا هم که نمی‌دانم؛ ولی او می‌داند که شاید خیلی بیشتر از این از من ساخته نبود!

به هرحال صبح امروز، آقای حداد اعلام کرد یکشنبه آینده ساعت ۱۰صبح جلسه را تعطیل و به دیدار رهبری خواهیم شتافت. اللّهم ارزقنا زیارته!

 

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*