مشق خدمت ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ۸۴ – دیدار با وزیر راه و رئیس گاز کشور

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ …ادامه مطلب

* امروز یکی از شلوغ‌ترین روزهای کاری مجلسم بود؛ بسیاری از اوقات در آن واحد چند کار لازم بود انجام دهم و به هرحال باب، باب تزاحم به تمام معنا بود.

* امروز ظرف چند ساعت که غالب این زمان در هنگام جلسه علنی بود، تمام رسیدهای مربوط به کمک‌های انجام شده اینجانب و لیست مربوطه و نامه آن آماده و از همه آنها فتوکپی گرفته شد و اصل نامه به اداره کل امور اداری مجلس داده شد. آمار این کمک‌ها برای دنیا و آخرت من، شاید کمی غرورانگیز و افتخارآفرین باشد که امیدوارم بعد ازمرگ هم، هر کسی به آن دسترسی نیابد.

* امروز از روزهایی بود که آرزو می‌کردم ای کاش وقتی بود تا ۴،۳ دقیقه استراحت کنم و بانشاطی که با آن  استراحت پیدا می‌کنم به ادامه کار بپردازم که همین مقدار وقت هم حاصل نشد.

ساعت ۴:۳۰ برای ملاقات با وزیر راه حرکت کردم. خیابان‌ها نسبتاً خلوت بود. ساعت ۵:۰۲ به وزارت راه (ساختمان بسیار مجلل دکتر دادمان در شمال تهران خیابان افریقا) رسیدم. آقای صلواتی و رضایی فرمانداران تفت و میبد از میبد صبح حرکت نموده و برای همین منظور به اینجا آمده بودند. ملاقات حدود ۵:۱۰ (۲۰ دقیقه زودتر از وقت مقرر) شروع شد. دراین جلسه بحث فرودگاه میبد مطرح کردم که ایشان با شوخی و جدی این بحث را چندان قابل طرح ندانست؛ ولی مدارکی که من آورده بودم که در سال ۷۳ وزیر راه با این موضوع موافقت کرده، ایشان را مجبور کرد که قبول کند تا مطالعه کند. در مورد آسفالت ورودی میبد که الآن در آنجا بلوار درست می‌شود، موافقت کرد که بپردازد. برای پل روگذر راه آهن میبد (نزدیک کارخانه قند) قول مساعد داد  و چون در این مورد نامه به رئیس جمهور نوشته بودیم، نامه را هنوز به رئیس جمهور نداده بودیم، فتوکپی آن هم نیاورده بودیم، ایشان گفت آقای رئیس جمهور به من می‌نویسد و من اقدام می‌کنم. برای عبور قطار مسافربری مشهد از میبد، اردکان، چادرملو، موافقت کرد و گفت با قطار کرمان می‌روند مشهد. پرسیدم: کی مسافربری شروع به کار می‌کند؟ گفت: حدود ۲ ماه دیگر. درمورد کمربند حلقوی قول داد هرچه زودتراتمام یابد. به شوخی می‌گفت هرچه اردکانی‌ها  در جاده لاستیک آتش زدند که این کار نشود، قبول نکردیم و البته گفت این بار اردکانی‌ها از میبدی‌ها این کارها را یاد گرفته و انجام دادند.

درمورد جاده تفت به سورمق گفت: انشاءالله زودتری انجام می‌شود. در مورد جاده بیداخوید – بنادکوک که نامه‌اش قبلاً داده بودم، گفت: دستور آن خواهم داد. در مورد ۲ جاده اصلی که یزد را به استان اصفهان و فارس متصل می‌کند، مربوط به بخ و مهریز و ابرکوه است، گفتند اینها طرح دارد  و روی خوشی نشان داد. درمورد اصلاح جاده ده‌بالا هم که خرّم نیز از سازمان مدیریت، سیصد میلون تومان برای آن درخواست کرده بود، تقریباً موافقت کرد که دنبال کند…

چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۸۴

… امروز از وقتی وارد مجلس شدم، همه صحبت‌ها از اطلاعیه ۸ ماده‌ای هاشمی رفسنجانی بود که حضورش را در عرصه انتخابات اعلام نموده است؛ البته من از ده ماه قبل پیش‌بینی کرده بودم که او می‌آید و موسوی نمی‌آید.

باماشین مجلس، به شرکت گازرفتم. ساعت ۳:۴۵، یک ربع زودتر از موعد مقرر، با آقای محصل نزد آقای ملاکی، رئیس گاز کشور رفتیم ودر مورد خط دوم عسلویه و تسریع در آن تذکر دادم، در مورد گاز به نیر و… گفتند: زمستان امسال خبری نیست ولی سال آینده حتماً محقق می‌شود. امسال اولویت با جاهایی است که برای هر خانوار گاز یک میلیون تومان سرمایه‌گذاری کند نه بیشتر.

درمورد روستاها چنان که ایستگاه نخواسته باشد و مجتمع باشد قطعاً در اولویت است. ساعت ۴:۳۰ از آنجا بیرون آمده و با ماشین مجلس به سرعت به سمت فرودگاه آمدم. قرار است با وزیر کشور و از پاویون ساعت ۵:۱۵ به یزد پرواز کنیم. بالاخره هر جوری بود به فرودگاه رسیدم. ساعت۶:۳۰ دقیقه به فرودگاه یزد و از آنجا مستقیماً به استانداری و در استانداری در جلسه شورای تامین شرکت کردم. این جلسه  تا ساعت ۸:۳۰  طول کشید…

 

 

 

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*