نطق مورخ سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ + حواشی برگرفته از دفتر آن مرحوم + فیلم و دانلود

 بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگ و عزای بزرگ حامی ولایت، حضرت زهراء (سلام‌الله علیها) و بزرگداشت شهید مطهری و روز معلم و کارگر مواردی را یادآور می‌شوم.

۱ ـ نظام آسمانی ـ اسلامی ایران، نظامی برخاسته از مکتب غنی اسلام، فقه پویا، جهاد و اجتهاد است. در این نظام استمرار راه انبیاء و امامت با ولایت فقیه محقق
می‌گردد، فقیهی که پس از امام راحل (قدس سره) توسط مجلس خبرگان رهبری انتخاب گردیده است. دوران غیبت کبری و بویژه تاریخ (۳۳) ساله پس از انقلاب همواره نشان دهنده تصمیمات پیامبرگونه فقهای عظام و مراجع تقلید در مبارزه با ظلم، شرک و کفر، نفاق، استکبار، استعمار و استبداد بوده است.

در (۴۸) سال گذشته و از سال۱۳۴۲ و با شروع قیام امام راحل و سپس پیروزی انقلاب اسلامی، امام و رهبر معظم در مقاطع مختلف در هنگام بروز توطئه‌ها و img634002021048125000دسیسه‌ها، در زمان جنگ سخت و نرم، در تحریم‌های پی‌درپی، منجی کشور و ملت بودند که دوست و دشمن نیز بر آن واقف هستند. همین تجربه تاریخی موجب شده است که در نظام مردم سالاری دینی ایران، مردم در انتخابات به ‌ویژه در انتخاب رئیس‌جمهور به دنبال گزینه‌ای باشند که به اعتقاد خود حافظ رکن رکین و محور اساسی و اصلی انقلاب و ولایت فقیه باشد. امروز به اعتقاد ملت بصیر و فهیم ایران، بزرگترین میزان و ملاک تقوا، صداقت، دلسوزی و موفقیت مسؤولان، ولایت‌مداری عملی آنهاست و بزرگترین توطئه و «ذنب لایغفر»‌، اهمال، تأخیر و تعلل در اجابت رهبری است به ‌ویژه اگر حکم حکومتی باشد که اطاعت آن حتی برای مراجع عظام تقلید واجب است. این تأخیر، حتی اگر از روی غفلت باشد، حتی اگر به طول نیانجامد، حتی اگر تکرار نشود، گناهی بزرگ است که باید مرتکبین آن در پیشگاه خدا توبه نموده و از رهبر معظم و مردم ولایتمدار خاضعانه عذرخواهی نمایند.

حال که بحمدالله و علی‌القاعده حکم حکومتی رهبری را پذیرفته‌اید، به علت اشتباهی که در این چند روز مرتکب شدید صادقانه، خالصانه و خاضعانه توبه نصوح نمایید و مطمئن باشید با این اقدام مجدداً‌ محبوب همه دوستداران نظام، خانواده‌های معظم شهداء و مردم بصیر و قدرشناس ایران خواهید شد و دیگر (۲۵) میلیون رأی دهنده؛

ما ز یاران چشم یاری داشتیم             خود غلط بود آنچه می‌پنداشتیم

زمزمه نخواهند کرد.

به دشمنان خارجی و بدخواهان هشدار می‌دهم که این نظام مبتنی بر ولایت فقیه هرگز به بن بست نخواهد رسید. حتی اگر این اتفاق تلخ ادامه یافته بود و یا خدای ناکرده تکرار گردد، بند (۱۰) اصل (۱۱۰) قانون اساسی اسلامی مترقی، تکلیف را به صورت شفاف روشن کرده است که البته ملت ما، مطمئن و معتقد است که مسؤولان محترم، آن هم کسانی که در این شش سال بیش از پیشینیان تلاش نموده و خود را به خطر انداخته و بیش از همه مسؤولان از ولایت سخن گفته‌اند با درس گرفتن از تجربه‌های گذشته و با بصیرت و دیانتی که از آنها انتظار می‌رود، اجازه نخواهند داد که دشمنان کمین کرده، خوشحال گردیده و دوستان صادق، رنجیده گردند.

۲ ـ آنچه در مجلس و در ارتباط با بودجه ۹۰ مشاهده گردید به خوبی ضرورت ارایه طرحی نو در بودجه‌نویسی کشور را تبیین می‌سازد. اتفاقات بسیار تلخ و خلاف شأن و شرع که توسط تعدادی اندک از اعضای کمیسیون تلفیق صورت گرفت و اعضای محترم این کمیسیون و نمایندگان مجلس را نگران ساخت، نشان‌دهنده ضرورت مضاعف در تجدید نظر فوری و دوفوریتی در ترکیب این کمیسیون است که امید است تا دیر نشده در این زمینه اقدام گردد.

۳ ـ آنچه همواره امام راحل و رهبر معظم بر آن تأکید نموده‌اند ضرورت التزام و اجرای قانون است. متأسفانه در موارد مختلفی از جمله بازتوزیع درآمد حاصله از هدفمندسازی به ‌ویژه در مورد صنعت و کشاورزی، تعلل طولانی و موضع‌گیری‌های سازمان‌یافته علیه قانون وزارت ورزش و جوانان، عدم اعتقاد به لزوم معرفی وزراء به وزارتخانه‌های ادغام شده، نمونه‌هایی جدید و اخیر از قانون‌شکنی است که امید است بیش از این ادامه نیابد.

جای بسی تعجب و تأسف است در حالی که قانون، عقل و شرع اقتضاء می‌کرد مسؤولان فعلی ورزش کشور، دولت را هر چند در جلسات خصوصی جهت اجرای قانون و معرفی وزراء تهدید به استعفا کنند، بعضاً خیلی شفاف و در تریبون‌های عمومی اعلام می‌کنند که ما حاضریم سازمان غیرقانونی، منحل شده و ادغام شده را به شکل فعلی اداره کنیم ولی حاضر نیستیم به ‌عنوان وزیر پیشنهاد گردیم.

۴ ـ از رئیس‌جمهور محترم استدعا دارم اگر به خشکسالی ویرانگر سال گذشته استان یزد و شهرستان تفت التیام نبخشیدند حداقل به فکر کاهش خسارت خشکسالی سال آبی جاری باشند. لازم به یادآوری است طبق آمار هواشناسی کشور تا مورخ ۱۱/۲/۹۰ بارندگی استان در مقایسه با میانگین بلندمدت ۸/۵ درصد بوده و خسارت سال جاری تاکنون بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال می‌باشد.

از وزراء محترم امور اقتصادی و دارایی، صنایع و معادن و کار و امور اجتماعی استدعا دارم به بهانه اصل ۴۴ و خصوصی‌سازی بیش از این در حق ۵۰۰ کارگر شریف و زحمتکش فولاد میبد و ده‌ها سرمایه‌گذار خود ظلم ننمایند. کجای قانون اصل ۴۴ اجازه داده است شرکتی پس از خصوصی‌سازی ۱۵ ماه به طور کامل تعطیل گردد و حاضر به پرداخت حقوق مسلم کارگران نباشد؟

والسلام علیکم و رحمه الله

حواشی این نطق برگرفته از دفتر روزنوشت مرحوم یحیی زاده:م.5

من پس از شروع جلسه علنی و بعد از تلاوت قرآن و در حالی که تا هنگام ارائه نطق، حدود یک و نیم ساعت وقت داشتم، مشغول نوشتن نطق ۵ دقیقه‌ای خود شدم! طبیعی بود مهم‌ترین بحث این روزها، مساله جایگاه ولایت فقیه و ضرورت تبعیت همه مسؤولان از ولی فقیه است که من بخش اعظم نطق خود را به آن پرداختم. مشکلات شکل و شیوه فعلی بررسی لایحه بودجه در مجلس، زیر پاگذاشتن چند قانون از جمله قانون وزارت ورزش و جوانان از سوی دولت، خشکسالی استان یزد و شهرستان تفت، مشکلات فولادمیبد، از مسائلی بود که در نطق به آن پرداختم.

در مجموع برای هیچ یک از نطق‌هایم در هفت سال گذشته، این قدر کم، وقت مصرف نکرده بودم.

… نطق من که تمام شد، پس از دو ساعت خاموش کردن موبایل، آن را روشن کردم. چند بار مکرر دکتر… که پزشک یزدی رزمنده و ولایی است… زنگ زد… گوشی را برداشتم. واقعا اصلا انتظار نداشتم که او برای تشکر از نطقم زنگ زده باشد. با احساسات فراوانی از این نطق تشکر کرد و گفت: ۲۰ نفری با هم بودیم و گوش می‌دادیم و چقدر عالی بود؛ چقدر …، آن قدر تعریف کرد که من بسیار شرمنده شدم و تاکید کرد که یک سی دی  آن را به هر شکل تهیه خواهد کرد.

برخورد نمایندگان هم جالب بود؛ از چپ و راست…  هر که مرا دید آن راستود. آقای … که روحانی و نماینده … است گفت: حق لباست را ادا کردی. آقای… مرا به زور گرفت و لب‌هایم را بوسید. به هر حال اصلا تصور نمی‌کردم در فضای امروز ‌مجلس و در حالی که مجلس در هیجان خبری بود که هیات رئیسه به بعضی از نماینده‌ها داده بود که بعد از جلسه امروز تا اول خرداد (حتی فردا) دیگر جلسه علنی نداریم، اصلا باور نمی‌کردم که نمایندگان در این حد، حضور قلب داشته باشند و به این خوبی عکس العمل داشته باشند!

امیدوارم مورد قبول حق نیز قرار بگیرد آمین یارب العالمین.

دانلود “نطق 90/02/20” yahyazadeh_n900220.flv – Downloaded 114 times – 24 MB

 

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*