نطق مورخ چهارشنبه ۱۳۸۶/۱۲/۱

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

به روح پرفتوح امام شهیدان و تمام شهیدان درود می‌فرستم و مواردی را یادآور می‌شوم:

۱ـ هر چند (۴۵) روز از سفر پر خیر و برکت رهبر معظم به استان یزد گذشته است؛ ولی لازم می‌دانم خاضعانه از تشریف‌فرمایی رهبر عظیم‌الشأن به یزد سپاسگزاری نموده و از مردم انقلابی و ولایتمدار استان دارالعباده و دارالعلم که به بهترین نحو با رهبر فرزانه انقلاب تجدید بیعت نموده و با خلق حماسه‌ای جدید و جاوید، اتحاد و انسجام خود را به منصه ظهور رساندند، تشکر نمایم. از تمامی مسؤولان استان بویژه امام جمعه محترم یزد، استاندار موفق و صدا و سیمای پرتلاش نیز به علت مدیریت بسیار عالی سفر ممنونم.

امیدوارم دولت و مسؤولان در تحقق تأکیدات رهبر عزیز از جمله فاز دوم آبرسانی به استان و اجرای تمام پروژه‌های مصوب این سفر، اهتمام لازم را مبذول نموده تا مردم استان علاوه بر بهره‌مندی وافر از برکات معنوی، از برکات مادی این سفر نیز بهره‌مند گردند.

۲ ـ سفر زمستانی بوش به خاورمیانه چیزی جز تحقیر آمریکا دربر نداشت. اکثر کشورهای منطقه با همه فشارهای دولت آمریکا حاضر به موضعگیری علیه ایران نشدند، بوش عصبانی پس از این سفر دستور قتل عام مردم و اطفال و زنان بیگناه و بی‌دفاع فلسطینی را صادر کرد. نوار غزه در آتش خشم آمریکا و صهیونیستها سوخت؛ در اقدامی دیگر، عماد مغنیه از فرماندهان بزرگ حزب‌الله به شهادت رسید. جنایاتی که انجام شد علیه یک مشت عرب آواره یا تعدادی مسلمان نبود؛ بلکه جنایت علیه انسانیت بود. آمریکا و اسرائیل مطمئن باشند آزادگان جهان و مسلمانان غیرتمند به زودی انتقام خواهند گرفت و آنها را از این اعمال شرم‌آور پشیمان خواهند ساخت.

۳ ـ گرانی‌ها همه را نگران کرده است و صدای اعتراض هر فرد آرام را نیز درآورده است. دولت و مجلس نباید اجازه دهند مردم صادق و لایق بیش از این به سختی بیفتند. لازم است دولت و مجلس با اعتماد به یکدیگر و تعامل و همکاری، تیم کارشناسی قوی تشکیل داده تا به دور از مسائل احساسی به تعیین و تعریف راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و درازمدت بپردازند. باور کنیم امروز نه آمریکا، نه اسرائیل و نه هیچ قدرت خارجی هرگز نمی‌تواند در سد محکم و پولادین این ملت غیور و شجاع رخنه ایجاد کند ولی اگر دیر بجنبیم گرانی و تورم به طور جدی ما را تهدید خواهد کرد.

۴ـ چهار سال از انتخابات مجلس هفتم گذشت، ملت آگاه و رشید ایران (۴) سال پیش در چنین روزی با وجود هیاهوها و جارو جنجالهای فراوانی که توسط بیگانگان و عوامل مزدور آنها صورت گرفته بود، حماسه‌ای بزرگ آفریدند و البته ان‌شاءالله همین ملت فهیم، فداکار، کم‌توقع و دشمن‌شناس در بیست و چهارم همین ماه با شرکت یکپارچه در انتخابات مجلس هشتم، یک افتخار بزرگ دیگر را رقم خواهند زد. اما در این فضا، ما که خود را برای ورود مجدد به این عرصه آماده می‌کنیم باید کارنامه خود را بطور دقیق ورق زده تا نسبت به مطالبات معوقه مردم صبور چاره‌جویی نماییم و البته نسبت به قصورها و تقصیرهای احتمالی از مردم عذرخواهی کنیم. راستی چرا باید بعد از (۱۳۷۴) روز حضور در مجلس هفتم و برگزاری (۴۱۰) جلسه علنی برای نیل به مجلس هشتم نیاز به تبلیغ داشته باشیم، آن هم چه بسا به شکل زودرس و با استفاده از راه‌های غیرقانونی!

بیاییم برای اثبات صداقت خود از (۹۶) روز باقیمانده به نحو احسن استفاده کنیم. آیا درست است که  بیش از یک ماه و نیم از این زمان کوتاه را به علت انتخابات و تعطیلات نوروزی از دست بدهیم؟ آیا می‌دانیم که اگر این تعطیلی اتفاق بیفتد تعداد جلسات علنی ما (۲)، (۳) مورد کمتر از مجلس ششم نیز خواهد بود؟ از هیأت رئیسه محترم استدعا دارم برای شناخت بیشتر رأی دهندگان از ما، آمار دقیق غیبت‌ها و مرخصی‌های هر یک از ما که مربوط به (۴۱۰) روز از این (۴) سال می‌شود به اطلاع مردم برسانند.

۵ ـ ضمن تشکر از همه تلاشهای انجام شده در سطح کشور و استان یزد، از دولت پرتلاش استدعا دارم نسبت به فاز دوم آبرسانی به استان، توسعه فولاد، آبرسانی به تفت، احداث چند واحد پتروشیمی از جمله مورد مصوب میبد، گازرسانی به تمام نقاط شهرستان تفت مصوب سفر، آسفالت راه‌های روستایی و بین مزارع تفت و نیر و پرداخت خسارات فراوان ناشی از سرمازدگی در تفت و استان عنایت فرموده، دستورات لازم را جهت تسریع صادر فرمایند.

۶ ـ از نیروی انتظامی به جهت فعالیت‌های مستمر و مثمر در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی تشکر نموده و بطور ویژه از نیروی انتظامی استان یزد بعلت فعالیتهای گسترده و موفقیتهای فراوان از جمله کشف بی‌سابقه بیش از (۳۰) تن مواد مخدر در سالجاری سپاسگزاری می‌نمایم. والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

یک نظر

  1. با تشکر از مدیر عزیز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*