چرا حاج آقای یحیی زاده به همه ی تلفن ها جواب نمی داد ؟

تاریخ نگارش توسط آن مرحوم: شنبه ۲۵ / ۹ / ۹۱

پس از اینکه دیشب ساعت ۳۰-۲۲ به خانه رسیدم تا ساعت ۲۴ ، به جمع و جور کردن نامه ها پرداختم و حدود ساعت نیم بامداد خوابیدم. صبح، بعد از مقداری استراحت بعد از نماز و در حالی که همچنان در تهران برف و باران می بارید راهی مجلس شدم!
برف در قسمت شمال تهران و باران در قسمت های مرکزی و جنوبی از دیروز شروع شده و در سرد ترین هوای امسال تهران، ادامه دارد.
به مجلس که رسیدم ابتدا پیش نویس ۲۲ نامه ای که دیروز در قطار نوشته بودم برای تایپ دادم و به کمیسیون و دفتر سری زدم تا موارد مرتبط با دستور این هفته کمیسیون و بعضی از مطالبات مردمی را پیگیری کنم.
بعد از اقامه نماز و باز حضور پیگیرانه موارد، به خانه رفتم و بعد از ناهار مقداری استراحت کردم.------------------
بعد از نماز شاید دوساعتی تلفن جواب دادم ، کاری که اگربخواهم بطور کامل انجام بدهم احتمالا جز حدود سه ساعت از ۲۴ ساعت ، کل وقت مرا خواهد گرفت و به هیچ کار دیگری نخواهم رسید و لذا یکی از گلایه هایی که معمولا از من صورت می گیرد این است که (چرا)تلفن ها را جواب نمی دهم . ای کاش فرهنگ مردم شهرهای کوچک هم مثل کلان شهرها بود ، با دایورت کردن می شد آنها را راضی کرد، اصولا در شهرهای کوچک، اگر قوی ترین افراد برای مسئولیت دفتر انتخاب کنیم، اکثرا به صحبت و ملاقات با او راضی نمی شوند و واجب می دانند با خود نماینده صحبت کنند، موضوعی که در مورد امام جمعه هم هست حتی اگر آن امام جمعه یک شخصیت بین المللی و دارای مسئولیت های متعدد ومتنوع ، همانند امام جمعه میبد باشد.
در این زمینه ما حق نداریم تکبر بورزیم و استکبار نمائیم و باید مردمداری را یکی از اصول اصلی و اساسی در همه کارهای خود بدانیم، هرچند لازم است از زمان و فرصت هم بصورت بهینه استفاده کنیم و با این محدودیتی که در عمر و دوره مسئولیتی داریم بهره وری را بالا برده و به نحو شایسته از آن استفاده کنیم!
البته این مطالب که لازم است برای مردم توضیح داده بشود و آنها را درجریان بگذاریم، اصلا مناسب نیست که خود ما آن را مطرح کنیم یا توضیح بدهیم، بلکه باید افراد دلسوز و نخبه و بویژه رسانه های مکتوب و صدا وسیما در فرهنگ سازی به نحو مناسب روانشناسانه و با روش های نوین و (…)* اقدام نمایند.

——————
* کلمه خوانا نبست شاید ( آنلاین) صحیح باشد.

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*