۱۰ سال پیش، در این روزها… ۸۳/۱۰/۲۹

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

 

تاریخ: سه شنبه ۱۳۸۳/۱۰/۲۹

بسمه تعالی

… جلسه کمسیون که از حدود ساعت ۱/۳۰ با کار کمیتۀ ما (تحقیق وتفحص از [مرکز] مشارکت امور زنان) شروع شده بود،بعد از ساعت ۸ پایان پذیرفت؛ یعنی جلسه کمسیون ۶/۳۰ [ساعت] متوالی بدون هیچ تنفسی ادامه یافت؛ فقط حدود ۱۰ دقیقه وقت نماز مغرب وعشاء برای اقامه نماز جماعت بحث ادامه نیافت. نماز هم درهمان اتاق کمسیون اقامه شد.

طبق تصمیمی که یکی دوساعت قبلش گرفته بودم،  به نمازخانۀ زیرزمین این مجلس آمدم تا اولین شبی باشد که دراین مجلس می خوابم. البته می‌خواهم چند پیشنهاد در ارتباط با لایحۀ بودجه مکتوب کرده تا فردا ارائه نمایم لهذا وقت و فرصت برای خانه رفتن نبود!

بعد به مطالعه بودجه وجداول آن پرداختم. حدود ساعت ۱ خوابیدم وساعت ۳ بیدار و بلندشدم ودوباره به مطالعۀ بودجه پرداختم. کلاً حدود ۲ ساعت خوابیدم! دیشب شام هم نخورده بودم هیچ چیز به جز آب برای خوردن در دسترس نبود و لهذا گرسنگی هم به خواب نرفتن و مطالعه‌ام کمک کرد!

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*