۱۰ سال پیش، در این روزها… ۸۳/۱۱/۲

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

تاریخ: جمعه ۱۳۸۳/۱۱/۲

… از حدود ۸ به مدت سه ساعت و ربع بدون توقف، بودجه را مطالعه نمودم. به غیر از چند پیشنهاد قبلی‌ام مثل رسیدگی به حمام‌های روستایی، برق روستاها که تهیه کرده ودیگران هم امضاء نموده بودند و به غیر از حجم زیادی از پیشنهاد که دیگران تهیه ومن امضاء نموده بودم، موفق شدم هفت پیشنهاد دیگرنیز نوشته تا تقدیم نمایم.

۴ مورد از این پیشنهادها مرتبط با کمسیون فرهنگی، سه مورد آموزش وتحقیقات و یک مورد عمران می شد. درمورد تاسیس شبکه فاضلاب تفت ومیبد دومیلیارد تومان از ردیف تملک دارایی‌های سرمایه‌ای متفرقه درخواست اعتبار نمودم، درمورد دانشگاه الهیات میبد نیز همچنین از همان ردیف البته به مبلغ ده میلیارد ریال، از پول سازمان دانش آموزی برای ایمن نمودن مدارس محروم از حریق وحوادث، از پول NGOهای زنان ۷۰% برای پایگاه‌های بسیج خواهران وحوزه‌های علمیه خواهران بالسویه درخواست نمودم…

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*