۱۰ سال پیش، در این روزها… ۸۳/۱۱/۹ و ۸۳/۱۱/۱۰ عید غدیر

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

تاریخ:جمعه ۸۳/۱۱/۹

… تا ساعت ۱۱ مرتب کسی می‌آمد ومراجعه کننده داشتم.

ساعت ۱۱ به انتخابات نظام پزشکی رفتم و بعد به نماز جمعه میبد؛ بین الصلوتین نیم ساعت آتشین صحبت کردم؛ ازظلم و ستمی که به میبد شده بود وتبعیض روا داشته شده، به شدت گله کردم؛ خبر مسرت‌بخش هماهنگی شورا وشهرداری را بیان کردم. صبح امروز تلفنی با سه عضو موجود در میبد صحبت کرده و چنین اجازه‌ای گرفتم که چنین خبری نقل کنم… بعد از نماز هم باز مراجعاتی شد و فوری به تفت رفتم.

 

تاریخ: شنبه ۸۳/۱۱/۱۰(عید غدیر)

بعد از نماز تا ساعت ۸/۳۰، حدود ۳ ساعت، بعضی از نامه‌ها را جواب دادم و از آن ساعت تا ۱۳/۳۰، همواره خانه پر از جمعیت بود که به عید دیدنی آمده بودند و با شیرینی و چای و ۱۰ تومانی پذیرایی شدند. درضمن حدود ۸،۷ نفری نیز برای اخذ نامه آمدند و نامه گرفتند و دو سه نفر هم برای گرفتن ۵،۴ هزار تومان پول. بعد از رفتن مردم دوباره حدود سه ربع به نامه‌ها پاسخ دادم…

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*