۱۰ سال پیش، در این روزها… ۸۳/۱۱/۱ روز عرفه

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

 

تاریخ: پنجشنبه ۸۳/۱۱/۱ (روز عرفه)

بسمه تعالی

صبح از ساعت ۷/۳۰ صبح تا حدود ساعت ۱ به کاری پرداختم که با وجود اینکه من همۀ مسائل را دراین دفتر یادداشت می‌کنم، اجازه دهید این یکی را اصلاً ذکرنکنم؛ هم به دلیل اینکه ممکن است با آبروی کسی بازی شود و هم به دلیل اینکه این را بعنوان یکی  ازکارهای خوب و شایسته خود، جهت پروندۀ سرای دیگرگذاشته‌ام و به شدت معتقدم از مواردی است که خدا بخواهد در قیامت می‌توانم به آن افتخار کنم!

از ساعت ۱/۳۰ تا شب، نماز خواندم، دعای عرفه درتنهایی خواندم و فکر می‌کنم روح همیشه سرکش من، با تمهیدات این چند روزه (مخصوصاً به خاطر کاری که صبح انجام داده و ذکر ننمودم) بسیار رام گشته بود، خودم از ضجه‌های خود درعصر امروز به تعجب آمدم. خدا را شکر می‌کنم، خداوند ما را به صراطش هدایت کند.

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*