۱۰ سال پیش در این روزها دوشنبه ۸۳/۱۲/۱۷ – بررسی لایحه بودجه

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

 

ساعت ۱۰/۰۶ [شب] که بخش سوم این جلسه [بررسی لایحه بودجه] پایان می‌یابد و در مجموع امروز (سه شیفت)، ۱۰ ساعت و ۳۶ دقیقه جلسه داشتیم!

چند نفر در مورد طولانی شدن جلسات امروز تذکّر آیین‌نامه‌ای دادند که رئیس نپذیرفت! و ضمناً آقای دکتر امیدوار رضایی در تذکّر آیین‌نامه‌ای افزود: به عنوان متخصص مغز و اعصاب، می‌بینم بعضی از افراد، مغزشان اصلاً شرایط صبح را ندارد و سرنوشت ۷۰ میلیون را با این تصمیمات اینطوری در این وقت نمی‌توان گرفت!

آقای احمدی نسبت به سروصدا (۲،۲- ۴،۴ گفتن نماینده‌ها) تذکّر داد و گفت: بسیار زشت و زننده است و نباید این کار تکرار گردد.

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*