۱۰ سال پیش در این روزها… ۸۳/۱۱/۲۱

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

چهارشنبه ۸۳/۱۱/۲۱
از صبح زود ۷:۴۵ به فرمانداری [میبد] رفته و به همراه مهندس قنبری (معاون وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات)، استاندار و مدیر کل مخابرات و… ابتداً برای افتتاح ۷۰ پروژه استانی به جایگاه جدید مخابرات رفتیم. سپس به دانشکده جدید فنی حرفه‌ای خواهران که با کمک بیست درصدی مرحوم زهرایی ساخته شده و بعد از آن به مدرسه مرحوم مجاهد دهقانی و بعد برای افتتاح آسفالت خیابان رکن آباد و در پایان برای افتتاح کارخانه لبنیاتی رفته و در غیر مدرسه مجاهد و آسفالت، در همه جا دقایقی صحبت نمودیم.
وقت نماز، فارغ شده، به همراه رئیس آموزش و پرورش و … به مدرسه دخترانه معارف رفته و در آنجا بعد از اقامه نماز، تا حدود ساعت ۱۴سخنرانی و پاسخ به پرسش‌ها داشتیم. قرار شد صد هزار تومان به آن مدرسه کمک کنیم.
ضمناً بعد از ظهر معمولا در خانه بوده، کمی استراحت و بقیه مطالعه نمودم. شب هم حدود یک نیمه بازی ایران و بحرین که در منامه برگزار و صفر – صفر شد، مشاهده [کردم] که بازی اعصاب خرد کنی بود و در شأن ما نبود.
بعد از آن حدود ساعت ۲۱تا ۲۴ یکسره چند مورد نامه نگاری داشتم و نامه‌هایی نیز مطالعه نمودم.

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*