۱۰ سال پیش در این روزها… ۸۳/۱۱/۲۲

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

پنجشنبه ۸۳/۱۱/۲۲
صبح با رانندگی خودم و بدون همراه با همان پیکان … به تفت رفتم. ماشین را کنار مسجد امام پارک کردم و به خیل تظاهرات پیوستم. در پایان مراسم و در گلزار شهداء تفت، سخنرانی این مراسم را انجام دادم و در حین سخنرانی گفتم: لازم است از انسانی احمق آقای جرج بوش که سخنرانی چهارشنبه شب گذشته موجب باشکوه[تر] برگزار شدن این تظاهرات شد، تشکر کنم.
بعد از آن حدود ۲ ساعت به مراجعین که درگلزار یا مسجد امام مراجعه کردند پاسخ دادم. بعد … به سمت یزد حرکت و به صنایع نظامی یزد برای افتتاح پروژه متالوژی بوسیله وزیر دفاع رفتم…

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*