۱۰ سال پیش در این روزها… ۸۳/۱۱/۲۴

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

شنبه ۸۳/۱۱/۲۴ [آخرین سطور سومین دفتر روزنوشت‌ها] … به هرحال دفتری دیگر به پایان رسید. تأکید می‌کنم خیلی از کارهایی که در راستای وظایف نمایندگی انجام داده‌ام، اصلاً در این دفاتر، ثبت و ضبط ننموده‌ام و آنچه در این دفتر ذکر شده است، فقط بخشی از کارهایی است که انجام داده‌ام! امیدوارم خدا توفیق داده و قبول کند. جالب اینکه در طول همین دفتر که از ۸۳/۰۹/۲۴ تا ۸۳/۱۱/۲۴ پر شد، مسائلی پیش آمد که قبلاً اصلاً تصور نمی‌کردم! شاید نه از خودم چنین توقعاتی داشتم، نه از مجلس! در این دو ماه اخیر مقداری پخته‌تر و سنجیده‌تر عمل کردم و به راحتی به روزنامه‌های سیاه، بهانه ندادم… امید است این حالت ادامه پیدا کند.
الان هم که دفتری دیگر به دست خواهم گرفت، هرگز نمی‌توانم پیش‌بینی کنم در طول پر شدن دفتر چهارم، چه اتفاقاتی خواهد افتاد؛ خدا به خیر گرداند.
حال که وارد محرّم شده‌ایم، بیشتر از همه باید دعای “اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد” قرائت کنیم. “و أسأله أن یبلغنی المقام المحمود لکم عندالله”

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*