۱۰ سال پیش در این روزها… ۸۳/۱۱/۲۵

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

یکشنبه ۸۳/۱۱/۲۵
امروز دو تذکر نوشتم، هر دو به وزیر خارجه بود؛ یکی در مورد الزام وزارت امور خارجه آمریکا به الزام عکس بدون حجاب روی ویزا، که به وزرات خارجه خودمان جهت موضعگیری قاطع بود. دیگری در مورد ممانعت وزیر خارجه از سفر وزاری خارجه (آلمان – انگلیس – فرانسه) که می‌خواهند چند هفته دیگر، برای مذاکره هسته‌ای وارد ایران شوند و چون دهن‌کجی نموده‌اند، چنین تذکری دادم. در اثناء نطق‌های پیش از دستور، رئیس [مجلس، دکتر حداد عادل] مرا فراخواند و گفت اجازه بدهید تذکر دوم شما را نخوانم چون تندتر از موضع رهبری است و ما داریم تلاش می‌کنیم آنها بیایند(جمله دوم به مضمون است)؛ که من تعارف کردم و گفتم شما ولایت دارید؛ و او نخواند.

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*