۱۰ سال پیش در این روزها… ۸۳/۱۱/۴ الی ۸۳/۱۱/۶

توضیح:

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین یحیی زاده رحمه الله علیه، از روزهای آغازین نمایندگی مجلس در دوره هفتم در سال ۸۳ ، روزانه اقدام به یادداشت‌برداری از‌ فعّالیّت‌های خودو برنامه‌هایی که در آن حضور داشت(اعمّ از جلسات مجلس یا جلسات اداری، ملاقات‌های مردمی یا با مسؤولان و …) می‌نمود.

این روزنوشت‌ها که تا قبل از حادثه سکته مغزی ایشان در اسفند ۹۱، ادامه یافت، مجموعه‌ای عظیم حاوی ۵۲ دفتر و حدود ۹ هزار صفحه را سامان داده است و منبعی گرانبها برای شناخت فعّالیّت‌های ایشان در کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و حکایتگری صادق از روحیّات و انگیزه‌های آن مرحوم و مبانی نظری اقدامات و مواضع ایشان است.

همچنین این یادداشت‌ها سندی باارزش و مستند پیرامون مسائل مربوط به مجلس شورای اسلامی از آغاز دوره هفتم تا اواخر سال اول دوره نهم و نیز منبعی ذی‌قیمت برای تدوین تاریخ استان یزد و بویژه شهرستان‌های تفت و میبد در حدفاصل سال‌های ۸۳ تا ۹۱ است.

به یاری الهی ، تدریجاً بخش‌هایی از این روزنوشت‌ها که برای عموم قابل استفاده است، منتشر می‌شود.

یکشنبه ۸۳/۱۱/۴(بازدید معلمین میبد از مجلس)

دیشب به شدت باران وبرف می بارید. از ساعت ۸ هم برف شدیدتر شد. درعین حال از مدتها قبل، طبق نوبت، امروز قرار شده ۴۵ نفر از معلمین میبد در مجلس به عنوان تماشاچی حضور داشته باشند و آنها از ناهار اینجا نیز بهره‌مند گردند. ضمناً ظاهراً قرار است حدود ۱/۵ ساعت آخر امروز، جلسه غیر علنی  باشد و آنها از ساعت ۳ عصر در موزه عبرت‌های تاریخ حضور پیداکنند. از آقای حداد خواستم در این سرما، وقتی می‌آیند، یکی از هیأت رئیسه با آنها ملاقاتی داشته باشد که گفتند آقای حاجی بابایی اینچنین خواهد کرد.

بعد از نماز که  به سراغ معلمان رفتم تا آنها را ببینم، آنها رفته بودند؛ هیچ شماره تلفنی ازآنها به من نداده بودند. من خیلی ناراحت شدم و شب این موضوع را به آقای موسوی رئیس آموزش و پرورش منتقل کردم. دیگر نفهمیدم حاجی بابایی که قول داد برای آنها صحبت کند، برای آنها برنامه‌ای داشت یا خیر.

 

سه‌شنبه ۸۳/۱۱/۶ (نامه رهبری به مجلس؛ تذکر به وزیر راه)

قبل از ورود به دستور، آقای باهنر توضیحات نامه رهبری را تکرار کرد و نامه را خواند. در این نامه رهبر در مورد مجلس هفتم و موفقیت‌های آن به شدت حمایت و تأیید و تأکید نموده بود؛ ضمناً خواسته بود در این زمان اندک ازاستیضاح وزیران (نه وزیرآموزش و پرورش فقط) اجتناب گردد.

امروز هم با توجه به حادثه تلخ تصادف پریشب درتقاطع محمودآباد و کشته شدن یک زن و صدمه‌دیدگی چند نفر به وزیر راه تذکر دادم…

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*