بخش هایی از وصایای مرحوم مغفور حجت الاسلام و المسلمین سید جلال یحیی زاده

الحمدلله رب العالمین و الصلاه و السلام علی سیدنا الانبیاء و المرسلین(ص) و الائمه المعصومین(ع) و لعن الدائم علی اعدائهم اجمعین.

با درود به امام شهیدان و تمام شهیدان و نیز آرزوی سلامتی رهبر معظم (مدظله العالی) مواردی را به عنوان وصیت خود، یادآور می گردم.
· از ملت فهیم و بزرگوار درخواست می کنم همچنان برای حفظ نظام اسلامی، دست از حمایت ولایت فقیه برنداشته و در همه برهه ها و بحران ها و همه زمان ها پیرو رهبر معظم باشند.
· از اصحاب رسانه و صاحبان تریبون های عمومی می خواهم در همه موارد و مواقع با رعایت مصالح اسلام و نظام به تنویر افکار عمومی و تبلیغ و روشنگری پرداخته و در این مسیر هرگز در دام جناح ها و جریان ها قرار نگیرند.
· از روحانیون و طلاب و حوزه های علمیه تقاضا می کنم از فرصتی که در اختیار آنها قرار داده شده به بهترین نحو استفاده نمایند که کفران و ناسپاسی موجب محروم شدن از این فرصت بسیار بزرگ الهی است و حتما «کفاف» را سرلوحه همه کارهای خود قرار داده و جز در مورد علم اندوزی و عمل صالح به حداقل ها اکتفاء نمایند.
· بدانید دیر یا زود همه از این جهان رخت برخواهند بست و ناگزیر به جهانی دیگر منتقل خواهند شد. پس همه باید به ساعتی که تأخیر و تقدیمی ندارد راضی باشند و برای آن ساعت تلاش نمایند.
این حقیر نیز با وجودی که علم داشتم، عمرم نسبتاً کوتاه است ولی متأسفانه این علم به باور نرسید و لهذا بارور نشد و با دست خالی و پشته سنگین از عصیان به نزد پروردگاری می روم که با همه اینها کاملاً به عفوش امیدوارم و خوشبین، و در باورم چیزی، جز این راه ندارد.
· اینجانب از هیچ کس، هیچ کینه و نارضایتی ندارم و اگر کسی در حقم احتمالاً ستمی روا داشته کاملاً او را می بخشم و امیدوارم چنین افرادی از من راضی باشند و تاکید می کنم اگر در چند صباح عمر زمانی از کسی گلایه داشته ام راضی نیستم تاکید می کنم به هیچ وجه راضی نیستم کسی بعد از مرگم آن را بیان کند چه رسد به اینکه بخواهد همان حرف ها را که چه بسا نابخردانه هم زده ام عَلم کند و به رخ دیگری بکشد و تصفیه حساب نماید.
· قلبا ار همه کسانی که با آن ها حشر و نشر یا برخوردی داشته ام راضی هستم و شدیدا منتظر رضایت همه آنان هستم.
· همه کسانی که به من تهمت و افترا زده یا از من غیبت نموده، حلال نموده و امر آن ها را به خدای رئوف واگذار می نمایم.
· والدین گرانقدر، همسر مهربان، فرزندان عزیزم و سایر بستگان… از اینکه به علت رعایت حال متوسطین جامعه همواره بر ساده زیستی و قناعت و پرهیز از زخارف مادی پافشاری داشته و چه بسا شما را خاصه همسر و فرزندانم را احیاناً به تکلف و سختی انداخته ام به طور ویژه طلب بخشش دارم. و اطمینان دارم اگر بر این مهم اجری داده شود، سهم اصلی و عمده آن شامل حال شما خواهد گردید.
· عاجزانه از همه کسانی که مرا می شناسند و با هم مواجهه ای داشته ایم، استدعا می کنم چنانچه حقی از آنان تضییع نموده ام، کریمانه از من درگذرند و از غفور و ودود نیز بخواهند تا مرا مورد مغفرتش قرار دهد که این حقیر شدیداً به آن نیاز دارم.
· جداً و خالصانه از تمام کسانی که بیشترین معاشرت و بدترین مزاحمت ها برایشان داشته ام طلب عفو می نمایم به ویژه از والدین، همسر و فرزندانم، این استدعا را بیشتر توقع دارم.
· از مردم با وفا و با صفای شهرستانهای تفت و میبد که با آراء و الطاف خود همواره مرا شرمنده نموده اند استدعا می کنم از خطاها و قصورها و تقصیرهایم بگذرند.
· تعداد زیادی از خواهران وبرادران کل حوزه انتخابیه زحمات بسیاری را متحمل شده اند. بسیاری از آن عزیزان به سبب حمایت از اینجانب مورد تعرض لفظی و دشنام قرار گرفته اند که از این بابت ضمن کمال تشکر از این عزیزان متدین، متعهد و مخلص، خاضعانه و خالصانه طلب عفو و گذشت می نمایم. امیدوارم خداوند عزت و سربلندی دنیا و آخرت را نصیب آنها بگرداند.
· اطمینان دارم دوستانم که مورد اهانت قرار گرفته اند نیز هرگز آن مسائل را به یاد نخواهند آورد و همچنان و همیشه عفو و صفح را سرلوحه کارهای خود قرار خواهند داد.
· از علما و طلاب سالم و صادق و صمیمی که به آنها ستمی نموده ام، خاضعانه طلب بخشش می نمایم.
· از رهبر معظم، دولتمردان و مسئولان عاجزانه استدعا می کنم مرا حلال فرمایند و برایم طلب آمرزش کنند.
· در هنگام خاکسپاری ام حتی الامکان، ذکر توسلی به جده ام، بی بی دو عالم حضرت زهراء(س) نمایید که اینجانب در همه شدائد و گرفتاریها و هنگامی که کاملا مضطر می شدم به ایشان توسل پیدا می کردم و همه امیدم این است که در سکرات موت و در لحظات اولیه جدا شدن از دنیا به یاری ام بشتابد و در قیامت نیز شفاعتم نماید.
· در صورت امکان در شب اول قبر، فرد یا افرادی لطف نموده در کنار قبرم قرآن تلاوت نمایند تا به برکت آن از عذابم کاسته شود.
ضمنا شدیدا و اکیدا از بستگان درجه یک –خاصه خانواده و فرزندانم- می خواهم در آن شب در کنار قبرم حاضر نشوند و خود را به زحمت نیاندازند و صبر و تحمل خود را از دست ندهند.
· خداوند سایه پربرکت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(اَدام الله ظله) و دیگر علمای خدمتگزار به اسلام بر سر امت اسلام مستدام بدارد و تعجیل در فرج مبارک امام منتظر(عجل الله تعالی فرجه و سلام الله علیه) فرماید.
امیدوار به عفو عظیم الهی و منتظر عفوتان- شدیدا نیازمند به دعاهایتان- دعاگوی همیشگی شما

 العبد الراجی الی غفران مولاه

سید جلال بن سید محمود یحیی زاده

باز نشر محتوا با ذکر منبع " تارنمای فرهنگی مرحوم یحیی زاده" مجاز می باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*