خاطرات

چهارشنبه 22 تیر 1384 – در آستانۀ ورود به مشهد مقدس

یا امام رضا علیه‌السلام مملکتم! مجلسم! رییس جمهور جدید! مشکلات! احمدی نژاد! دولت آینده! مردم! مطالبات مردم! نامردی بعضی قلم به مزدها! روزنامه ها! رسانه ها! یا امام رضا علیه‌السلام آمریکا! دشمنان تا بن دندان مسلح ما! مسائل هسته‌ای ما!.... ادامه مطلب »

مشق خدمت 9 الی 14 تیرماه 84 – بعد از یک سال و یک ماه و چهار روز…

بله بعد از سیزده ماه و چهار روز، امروز اولین روز حضور دسته‌جمعی ما در تهران است... به مجلس گفته بودم یکی از این خانه‌های مجلس قبلی که فعلاً افتاده و کسی از آن استفاده نمی‌کند، به ما بدهید... این خانه، سه طبقه‌ای است که طبقه زیرین، انتشارات مجلس قبلی بوده که حالا خالی کرده‌اند ... گفتند: حالا رنگ می‌زنیم و هر طبقه، یک نماینده. ادامه مطلب »

مشق خدمت 4 الی 7 تیر 84 – پس از انتخابات

نسبت به بعضی موارد که احساس می‌کردم ممکن است تمایلات نفسانی باشد، دارم کم کم خود را نجات می‌دهم. این چند روز در این مورد، موفقیّت‌هایی داشته‌ام. خدای مهربان را شکر می‌کنم. امیدوارم همچنان به من این توفیق را عنایت کند تا بتوانم خود را از مصائب نجات دهم هرچند کار حرام نباشد! ادامه مطلب »

مشق خدمت 1 الی جمعه 3 تیر۸۴ – انتخاب دشوار در دومین مرحله انتخابات 84

به هر حالی یکی از مسائل جالب در این قصّه موضعگیری‌های کاملاً متفاوت بعضی از اعاظم و بزرگان است؛ مثلاً جامعه روحانیّت در این مرحله حتی تصمیم قبلی خود که حمایت مشروط از هاشمی بود تکرار نکرد؛ شاید حذف معین و ... خیال آنها را راحت کرده؛ جامعه مدرسین هم که به صورت رسمی در نوبت قبل هم اطلاعیه نداده بود. ادامه مطلب »

مشق خدمت 27 الی 29 خرداد 84 – روایت انتخابات ریاست جمهوری 84

یا من با استان‌ها تماس می‌گرفتم یا استان‌ها با من تماس گرفتند. عجیب بود؛ معجزه‌ای در حال تحقق بود؛ باورم نمی‌شد. هرچند در یکی دو روز گذشته احتمال داده بودم احمدی نژاد رأیش خیلی تغییر کرده و بالا بیاید/ حالا آقای احمدی نژاد اینها را بداند، خواهد فهمید چه چیزی او را بالا آورد. خدا کند در فینال روز جمعه، اعتقاد و اتکا و اتکالش به خدا سست نشود و ... ! ادامه مطلب »

مشق خدمت 16 الی 19 اردیبهشت 84

گوشی گذاشتم. شب خوابم نبرد؛ چرا یک وزارت‌خانه باید اینطور پول‌هایی خرج کند؟ از کجا و چرا؟ و مهمتر اینکه چرا حتّی نسبت به من این توقع دارند که من هم با چهارصد تومان خود را بفروشم؟! چقدر من بی‌ارزشم! و چقدر آنها خبیث‌اند! ادامه مطلب »

مشق خدمت 10 الی 15 خرداد 84

برنامه "مجلس و مردم" كه ساعت 2.45 از شبكه اول پخش شد، سه نطق پيش از دستور اين هفته را چند دقيقه‌اش پخش كرد كه از نطق من نيز مقدمه اوليه آن درمورد ماه خرداد به عنوان اولين نطق از اين سه نطق پخش شد./ سخنگوي اين جمع گفت: بله حاجي آقا ما مي‌خواهيم بگوييم شما مال خودت نيستي! مال مردمي! پس چرا با موتور و تنها به ركن‌آباد مي‌آيي! بگذار با ماشين... ادامه مطلب »

مشق خدمت دوشنبه 9 خرداد 84 – … تصمیمات سال جدید

بعد از شنیدن سخنان آقا[1]، آنچه چند روزی بود در ذهن بارها مرور کرده بودم و می‌خواستم در آن تصمیم بگیرم، قطعی نمودم! آری مصمّم شدم طرح‌ها و لوایح را بیشتر از این مطالعه کنم؛ اول مجلس هم من به بعضی از دوستان روحانی گفتم: بیایید اینها را با هم مثل درس حوزه، مباحثه کنیم؛ ولی به ریشم خندیدند! چیزی که در سخنان دیروز آقا پیشنهاد شد! م. ادامه مطلب »