نطق ها

نطق مورخ 16 مرداد 1386

طي سالهاي گذشته همواره مردم متين و متدين شهرستان ميبد كه داراي تمدن غني و چند هزار ساله است و دومين جمعيت استان و البته كمترين وسعت را در بر دارد، شاهد يكسري بي‌مهريها و احياناً نابرابري و تعدي بوده‌اند. بخاطر همين احساس هنوز اين شهرستان و شهرستان همجوار شاهد حريم مشخص و طرح جامع نمي‌باشد. در اين شرايط و در سال «اتحاد ملي و انسجام اسلامي» سازمان نقشه‌برداري كشور نقشه‌اي از شهرستان ميبد و شهرستان همجوار ترسيم نموده و يك سوم ميبد را در آن شهرستان قرار داده است. مناطقي كه هيچگاه و هيچكس ادعايي بر آن نداشته است و متأسفانه اين نقشه از سوي سازمان به شهرستان ابلاغ مي‌شود. مردم به محض اطلاع بشدت عصباني و ناراحت شده، تجمعاتي صورت مي‌دهند. اين موضوع زمينه را براي تعدادي از افراد بازيگر سياسي جهت زير سؤال بردن نظام و دولت مهرورز ايجاد مي‌كند كه اگر خردمندي مسؤولان شهرستان و سرعت عمل مسؤولان استان نبود، غائله‌اي صورت مي‌گرفت كه همه ما در محضر الهي سرافكنده بوديم. ادامه مطلب »

نطق 17 بهمن 1384

نزدیک به سه سال مجبور شدیم داوطلبانه تعلیق را بپذیریم، پروتکل الحاقی را عمل کنیم، فراتر از آن به هر بازرس آژانس اجازه دهیم تا حتی از بعضی بخشهای نظامی و کارگاه‌های خصوصی مردم بازدید و بازرسی کند. 1033 صفحه گزارش دادیم، 1400 نفرروز بازرسی را اجازه دادیم، سخاوتمندانه‌ترین همکاری‌ها در چارچوب پادمان، پروتکل و فراتر از آن تحت عنوان دسترسی‌های شفاف‌ساز تحمل نمودیم. دولت ما اعلام کرد حاضریم در غنی‌سازی هر کشوری را به عنوان شریک بپذیریم. کدام کشور دنیا تا این حد درب‌های سری‌ترین اماکن خود را به روی شما گشوده است؟ البته همه این موارد در آن ایام شاید برای اعتمادسازی به نحوی لازم بود. اما بعد از همه این مسائل بیشتر معلوم شد آمریکا و اروپا مثل همیشه دروغ می‌گویند و سه سال ما را سرکار گذاشته‌اند. معلوم شد حال که به این شکل نسبت به کارهای پژوهشی و تحقیقی ما دلهره دارند و به همین بهانه می‌خواهند راه اندیشیدن را از ما بگیرند، دیری نخواهد پایید که بگویند اصلاً نفس کشیدن شما برای دنیا خطر دارد و شما حق حیات ندارید. ادامه مطلب »

نطق اول آذر 1384

آنها در این قرآن آمریکایی بسیاری از عقاید اسلامی را مردود شمرده یا وارونه جلوه داد­ه­‌اند. برای نمونه، طلاق و جهاد را حرام و غیرشرعی دانسته­‌اند. شاید دولت آمریکا خیال کرده چون در ماه رمضان به تعدادی از مسلمانها افطاری داده، می­‌تواند قرآن نازل کند و هرچند خود خداوند فرموده «انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون» و «لا یأتیه الباطل من بین یدیه و لا من خلفه» ولیکن مسؤولیت ملت و دولت اسلامی ما و همه کشورهای اسلامی در برابر این توهین و گستاخی بسیار سنگین است و لازم است در این مورد واکنش مناسب نشان دهیم. ادامه مطلب »

نطق مرحوم یحیی‌زاده در تاریخ 2 آبان 1386+حواشی نطق

در سال انتخابات مجلس هشتم به اصلاح‌طلبان و اصولگرايان توصيه مي‌كنم بجاي تخريب يكديگر براي رسيدن به قدرت، از آنچه مردم را از شما بري ساخته تبري بجوييد. مجلس ششميها اگر مي‌خواهند دوباره پارلمان را دراختيار بگيرند به مردم تعهد دهند آنچه را كه در مجلس ششم مرتكب شده و موجب جدايي مردم از آنها شده ديگر هرگز مرتكب نمي‌شوند. آنها بپذيرند حمله به مباني ديني و احكام مسلم اسلام، مبارزه با نهادهاي قانوني و انقلابي، وادادگي در برابر دشمن، ايجاد تنش سياسي، تحصن و استعفاء گناه بزرگي است كه ديگر مرتكب نخواهند شد و مجلس هفتميها اگر مي‌خواهند همچنان مجلس را دراختيار داشته باشند، اعتراف كنند كه تورم و گراني، بيكاري، گراني مسكن، مشكلات طرح ضروري سهميه‌بندي بنزين، تلفات وحشتناك جاده‌اي واقعيات تلخ و مهمي است كه براي رفع آن برنامه دارند. ادامه مطلب »

نطق مرحوم یحیی‌زاده در تاریخ 24مهرماه1387

آيا آن همه آشفتگي فرهنگي كه در كوچه و بازار، فرودگاه و فروشگاه، ورزشگاه و دانشگاه و حتي گاهي مساجد و تكايا ديده مي‌شود، نبايد ما را به خود آورد؟ آيا تبليغ و ترويج خرافات، بروز و ظهور عرفانهاي وارداتي مخرب و وحشتناك، نبايد ما را به حساسيت فوق‌العاده موضوع رهنمون سازد؟ آيا زمان آن نرسيده است به بعضي از مسؤولان فرهنگي كه علاقه دارند هر روز در غير حيطه مسؤوليت خود، موضوع و موضعي را مطرح كنند تذكر جدي داده شود كه در بحثهاي پيچيده كلامي و فلسفي و بويژه عرفاني اظهار لحيه نكنند و به خاطر ادعاهاي بزرگ و اظهارات ضعيف و سخيف و موهم و موهن توبه كنند؟ ادامه مطلب »

دو نطق مرحوم یحیی‌ زاده مربوط به هفته دولت در دوره هفتم + حواشی این نطق

هرچه از اوایل هفته به فکر آن بودم دفتر ششم را حداکثر تا آخرین جلسه این هفته، جلسه امروز داشته باشم ولی فایده نکرد و دفتر ششم دیروز تمام شد، پس شروع دفتر هفتم از نماینده مجلس هفتم، در روز شهادت جدّش امام هفتم خواهد بود! یا باب‌ الحوائج، یا جدّاه کمکی کن تا در طیّ این دفتر، بهتر از قبل وظیفه را انجام دهم! من که با این اتفاقات خیلی امیدوار شده‌ام! خدا کند آنچه که من به دنبالش هستم، نصیب و روزی من گردد آن هم در طیّ همین دفتر! ادامه مطلب »

نطق مورخ سه شنبه 23 تیرماه 83 – اولين نطق دوران نمایندگی + حواشی برگرفته از دفتر آن مرحوم

مسأله‌ ديگري‌ كه‌ متأسفانه‌ بعضاً بوسيله‌ بعضي‌ از... هيأت‌ رئيسه‌ هم‌ دامن‌ زده‌ شد، مسأله‌ انتقال‌ مجلس‌ به‌ مجلس‌ جديد است‌. در اين‌ مورد واقعاً جاي‌ سؤالاتي‌ است‌،/ من‌ اميدوارم‌ براي‌ اينكه‌ در يك‌ جاي‌ لوكس‌ و تشريفاتي‌ جلسات‌ مجلس‌ برگزار نشود ان‌شاءالله به ياري‌ خدا مجلس‌ هفتم‌ نيز تا پايان‌ با حداقل‌ مخالفت‌ بک سوم نمايندگان،‌ در همين‌ مجلس‌ ادامه‌ پيدا كند. ادامه مطلب »

نطق مورخ چهارشنبه 8 تیرماه 84 + حواشی برگرفته از دفتر آن مرحوم

ضمن تبریک به آقای دکتر احمدی ­نژاد که در یک رقابت سنگین و با کسب 62 درصد آراء مردم در فینال به عنوان ششمین رئیس جمهور مملکت برگزیده شد، انتظار دارد رویکرد مردم و بویژه جوانان به عدالت­خواهی، ساده زیستی، ساده­ گویی را هرگز فراموش نکند و علاوه بر دنبال کردن موفقیت‌های دولت‌های پیشین، تلاش نماید حداقل بخشی از مطالبات معوقه نظام و مردم را نیز محقق سازد. ادامه مطلب »

نطق مورخ سه شنبه 10 خرداد 84 + حواشی بر گرفته از دفتر آن مرحوم

دیشب بعد از نافله، به شدّت و با تضرّع از خدا خواستم که امروز قرعه به نامم بیفتد! ... حرص من برای این بود که با توجه به نطق یکشنبه رهبر در جمع نماینده‌ها زحمتی که در اخذ آمار به دست آورده بودم هدر نرود و بتوانم آن را استفاده کنم.../ ادامه مطلب »

نطق مورخ سه شنبه 31 اردیبهشت87 + حواشی برگرفته از دفتر آن مرحوم

البته موكلان ما بدانند كه مانع نقد و نظارت دولت، هيأت رئيسه نيست بلكه فراموشي وظايف شرعي و دنبال نمودن مسايل و مصالح شخصي و شهري توسط بعضي از ما نمايندگان است كه متأسفانه در اكثر دوره‌ها در بين عده‌اي رواج داشته است./فكر مي‌كنم در همه نطق‌ها، براي هر 1 دقيقه نطق، من1.5 تا 2 ساعت وقت به صورت مستقيم صرف كرده‌ام كه فكر نمي‌كنم كسي اين مطلب را باور كند. به هرحال بعد از آخرين اصلاحات و بازنويسي نطق، حدود ساعت 2 بامداد خوابيدم و البته 1.5 ساعت بعد هم بيدار شدم و بعد از نافله و نماز صبح خوابيدم.. ادامه مطلب »