خاطرات

روزی که مرحوم یحیی زاده چون یوسفی زیبا از گناه فرار کرد

....سریع به اتاق خودم رفتم لباس هایم را پوشیدم و از خانه بیرون آمدم هرموقع به یاد آن روز می افتم به پاکدامنی و تقوای ایشان ایمانم بیشتر می شود و در ذهنم داستان حضرت یوسف و زلیخا تداعی می شود الحق که ایشان همچون یوسفی زیبا از گناه و معصیت درآن روز فرار کردند.[1]» ادامه مطلب »

بازنشر چفیه‌های آقا

فردی پشت تلفن گفت: از دفتر رهبرم! ایشان نامه شما را خوانده، سلام رسانده‌اند، تشکر کرده‌اند، چفیه‌هایی که خواستی دستور دادند خدمت شما بدهیم! ... در حالی که اشک در چشمانم حلقه زده بود، تلفن قطع کردم... ادامه مطلب »

بازنشر مصاحبه غلامعلی حداد عادل

آقای یحیی‌زاده یک نماینده نمونه بود؛ انسانی ساده زیست، با اخلاق و خدمتگذار به مردم، مورد علاقه مردم و بسیار باهوش بود که جز خدمت به اسلام و انقلاب و کشور و مردم، به خصوصی مردم حوزه انتخابیه خود دغدغه ديگری نداشت. ادامه مطلب »

بازنشر مصاحبه آیت الله اعرافی

آیت الله علیرضا اعرافی، رئیس جامعه‌المصطفی (ص) العالمیه و امام جمعه میبد که به واسطه تدریس به مرحوم یحیی‌زاده و همچنین دوران مدیریت وی بر حوزه علمیه، شناخت دقیق و نزدیکی از ویژگی‌های مرحوم یحیی‌زاده دارد، به تبیین جامع از خصوصیات ارزنده مرحوم یحیی‌زاده می‌پردازد. ادامه مطلب »

محال بود که نامه‌ای بی‌پاسخ بماند یا کنار بگذارد یا سهل انگاری کند/پیگیری شخصی مسائل آموزش و پرورش

محال بود که نامه‌ای بی‌پاسخ بماند یا کنار بگذارد یا سهل انگاری کند. مثلا برای نمونه آخرین نامه‌ای که درباره مشکلات شهر به ایشان داده بودیم که خیلی هم مهم بود، وقتی که ایشان سکته کردند، من پیگیری کردم و دیدم که ایشان نامه را در بایگانی خودشان گذاشته بودند و من خودم احتمال دادم که نتوانستند جواب بدهند، اما متوجه شدم که این نامه را هم بالاخره جواب داده بودند. ادامه مطلب »

موفق و سرآمد در تمام جهات/ شوخی‌های شیرین پس از یک روز پرکار و تلخ

حتی اگر با کسی نظر سیاسی متفاوتی داشت، ایشان آرام با او صحبت می‌کرد، ولی خط قرمزش ولایت بود و از ولایت نمی‌گذشت و کوچک‌ترین حرف و کنایه‌ای به آقا زده بشود، اصلا تحمل نمی‌کرد؛ نه اینکه با طرف درگیر شود، اما حرفش را می‌زد. ادامه مطلب »

بررسی صلاحیت کابینه نهم

قبل از نطق رئیس جمهور و در حالی که حاجی بابایی جهت نحوه توزیع کارت‌های رأی توضیح می‌داد، زیارت عاشورا که همواره از آن استمداد جسته‌ام (در همه سختی‌ها و دشواری‌ها) قرائت کردم تا پس از سخنان رئیس جمهور، با مدد الهی، رأیی صحیح در گلدان بریزم؛ رأیی که انشاء الله منافع ملّت و مملکت به وسیله آن تأمین و تضمین شود. ادامه مطلب »

مشق خدمت 5 الی 7 مرداد ماه ۸۴ – از روایت درگذشت فرزند امام جمعه تفت تا آخرین بدعت خاتمی

با همه مخالفت‌هایی که چند هفته قبل با برگزاری تجلیل از خاتمی در یزد داشتیم و همه نماینده‌های استان بدون استثنا و سایر مسؤولان حاضر که همه دوم خردادی بودند، مخالفت کردند، امروز مراسمی تحت عنوان "وداع با دوست" در یزد توسّط استاندار برگزار و از خاتمی تجلیل شد!... ادامه مطلب »

نطق 25 بهمن 91 + حواشی این نطق، برگرفته از آخرین دفتر روزنوشت‌ها

نطق مورخ چهارشنبه 1391/11/25 بسم‌الله الرحمن الرحيم با درود به روح پرفتوح امام شهيدان و ارواح تمام شهيدان و آرزوي طول عمر و سلامتي رهبر معظم و تبريك سي‌و‌چهارمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مواردي را يادآور مي‌شوم: 1 ـ مردم شريف، شجاع، بصير، انقلابي، مؤمن و ولايت‌مدار ايران اسلامي در سي‌و‌چهارمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي حماسه‌اي فراموش‌ناشدني‌ خلق نمودند. سي‌و‌پنجمين ... ادامه مطلب »

مصاحبه با آیت‌الله ناصری، امام جمعه یزد

حشر و نشر خوبی با مردم داشت. در جلسات پیگیری حضور داشت که نماینده‌ها کمتر در این جلسات حضور پیدا می‌کنند؛ چه در جلسات فرهنگی که مقید بود در جلسات شورای فرهنگی که دعوت می‌شد شرکت کند و چه در جلسات مربوط به آب استان که در تمام جلسات مربوط به آب استان حضور داشت. در مجلس در ارتباط با مسئله آب استان پیگیری فراوانی کرد و جلسات زیادی برگزار کرد و به این مسئله بسیار حساس بود. ادامه مطلب »